Gierkówka

UWAGA! Obiekt ten juz nie istnieje , zostal wyburzony okolo 2011 roku. Reszte artykulu zmienie w wolnej chwili - obecnie pisze z telefonu bez polskich znakow....: W okolicach Tomaszowa Mazowieckiego, a konkretniej w rejonie Spały w pobliżu miejscowości Konewka znajdowal się obiekt zbudowany w latach siedemdziesiątych na potrzeby ówczesnej władzy ludowej. W obiekcie tym wypoczywał miedzy innymi Edward Gierek. Budynek wraz z pozostałymi obiektami ( zbiorniki wodne, odkryte brodziki, place zabaw itp. ) znajduje się w głębi przepięknych lasów spalskich. Ostatnimi czasy obiekt ten był zajmowany przez PLLLOT a w nim wypoczywały rodziny pracowników tej firmy. W 2004 nie pilnowane budynki można było zwiedzać ( niektórzy nie tylko zwiedzali-rozkradali i dewastowali ). Dopiero po artykułach w lokalnej prasie ( TIT - www.pajpress.com.pl/tit ) interweniował MSW ( budynki te należą teraz do Skarbu Państwa ). Obiekt ten jest obecnie zamknięty oraz strzeżony przez firmę ochroniarską.

    Ja miałem to szczęście i obejrzałem ten obiekt jeszcze zanim został zdewastowany. Zrobiłem kilka zdjęć i postanowiłem umieścić je na mojej www aby osoby które tam nie były mogły zobaczyć jak wygląda tzw. gierkówka. Fotografie zamieściłem w dwóch formatach, dużym i małym, w niekórych z nich zamazałem osoby które sfotorafowałem na tle budowli. Po najechaniu myszką na zdjęcie pojawi się opis zdjęcia. Fotografie w większym formacie znajdziecie Tu.

Życzę miłego oglądania.

Wewnątrz obiektu znajduje się głęboki basen Z tej strony znajdowało się oficjalne wejście W tej części budynku znajduje się kuchnia W podziemnej części - pozostałosci po PLLLOT W pobliżu rosną przepiekne drzewa ( a oto modrzew - Monty Python :-) Oficjalne wejście, teraz trochę zarośnięte Jak widać długo tu nikogo nie było ( główne wejście ) Przed wejściem był granitowy chodnik ( był bo ktos go sobie ukradł :-( Taras z którego roztacza się widok na polanę Najbardziej zadziwiało mnie to że nikt jeszcze nie wykrecił żarówek z tych peereleowskich żyrandoli Tylne wejście tam też znajdowała się kuchnia Z tyłu budynku przyroda powoli zajmuje teren... Widok na polane z tarasu, widok przesłaniają drzewa...      

Powrót do strony głównej