ROWER

ROWER...Wspaniała sprawa, przy dzisiejszych cenach benzyny i wysokich kosztach eksploatacji czterech kólek. Ja staram się korzystać z roweru przez cały rok, bo to ekonomiczne i co najważniejsze zdrowe!

W tym dziale pojawiać się będą porady dla rowerzystów z wyboru i z konieczności.

10 podstawowych zasad " Cycling Survival "

 1. Ulice pełne są pijanych morderców w zepsutych samochodach

 2. Kierowca, nawet gdy na ciebie patrzy, to cię nie widzi (81,5% na pewno)

 3. Pojazd wyjeżdżający z drogi podporządkowanej ( a tym bardziej z własnego garażu ) na pewno wyjedzie przed tobą na jezdnię.

 4. Im większy pojazd, tym większe pierwszeństwo ( czołg lub walec drogowy mają najpierwszeństwo ).

 5. Zza autobusu stojącego na przystanku na pewno wyjdzie kobieta w ciąży będąca jedyną żywicielką 12 dzieci ( masa daje poczucie bezpieczeństwa ).

 6. Zza samochodu, któregokierowca uprzejmie udziela ci pierwszeństwa na skrzyżowaniu wyskoczy taki , któremu się spieszy i cię nie widzi.

 7. Z wyprzedzającej cię ciężarówki będzie wisiał łańcuch z hakiem - na takie okazje przydaje się kask.

 8. Staruszka chwiejąca się na krawędzi chodnika pomiędzy zaparkowanymi samochodami zacznie przechodzić przez jezdnię w momencie gdy nadjedziesz ( nieznajomość trzeciej zasady termodynamiki oraz tego, że P=FxS )

 9. Kałuża, przez którą właśnie przejeżdżasz okaże się otwartym włazem do burzowca i będzie sięgać do środka Ziemi.

 10. Pies spacerujący po chodniku rzuci się na ciebie, gdy będziesz zajęty rozwiązywaniem problemu wymijania zaparkowanego TIRa i autobusu z przeciwka.

Niebezpieczne samochody na naszych drogach to:

 1. Czarne ( szczególnie przemalowane i stare ) BMW, mające dymne lub lustrzane szyby, za kierownicą - osobnik ok. 20 lat ( nowobogacki z kompleksami )

 2. Terenowe "4WD", szczególnie w ciemnych kolorach, z rurowym "grillem" chroniącym chłodnicę ( machoman ).

 3. Samochody z naklejką " uwaga małe dziecko w samochodzie " ( to ci co sądzą, że z powodu dziecka prowadzą pojazd uprzywilejowany i powinny ich obowiązywać inne prawa fizyki ).

 4. Demenci dwusuwowi ( z rozszerzeniem na 126p i stare 125p ) - zerowa percepcja, zerowy refleks i stosowanie poczucia godności własnej do zasad ruchu drogowego.

 5. Furgonetki, szczególnie w okolicach bazarów - ( kierowca zajęty jest obliczaniem przychodów i rozchodu, szuka miejsca do zaparkowania i jest sfrustrowany).

 6. TIRy - pociągi drogowe ( ich kierowcom płacą za to, że jadą nie za to , że się zatrzymują).

 7. Taksówki stojące ( szczególnie na postojach znanych jako mafijne ) - ich kierowcy to wesołe chłopaki, którym się nudzi i lubią zrobić komuś "fajny kawał".

 8. Taksówki jadące ( większość taksówkarzy, i to na całym świecie, sądzi, że tylko oni mają wyłączność na znajomość zasad ruchu).

 9. Faceci z panienkami w samochodach ( starają się zaprezentować swoje możliwości męskie za pomocą samochodu).

 10. Samochody, które właśnie zaparkowały i otwierają drzwi prosto w twarz nadjeżdżającemu.